قفسه بندی فروشگاه چیست؟

زمانی که وارد یک فروشگاه یا سوپرمارکت میشویم بیشترین چیزی که در اولین نگاه توجه مارا به خود جلب میکند، قفسه بندی فروشگاه است البته قفسه فروشگاه باید چگونه باشد؟ بله درست است قفسه فروشگاه عامل اصلی جذب مشتری میباشد که تمامیه افراد جهت خرید محصول مورد نیازشان به دنبال فروشگاه یا سوپرمارکتی هستند که بتوانند به راحتی و بدون مشکل، محصول خود را تهیه کنند. میتوان گفت قفسه بندی در فروشگاه ها دارای تنوع بسیاری هستند که برای طبقه بندی محصولات باید فضای فروشگاه نیز مورد بررسی قرار گیرد تا بر طبق اندازه محصول و فضای محیط قفسه، قفسه بایگانی مورد نظر تهیه گردد.  پس با مجموعه پومرهمراه باشید تا با انواع قفسه بندی فروشگاه بیشتر آشنا شویم.

می‌توان گفت قفسه بندی فروشگاه همان قفسه بایگانی ثابت است، البته همیشه برای تهیه قفسه بندی فروشگاه یا مغازه باید یک استراتژی مناسب را در نظر گرفت تا هم محصولات در فضای مناسب قرار گیرند و البته محیط مناسبی جهت جلب توجه محصولات برای مشتری نیز باشد. باید این مورد هم مد نظر بگیرید که زمانی که در یک فروشگاه و یا سوپر مارکتی میخواهید محصولی را قفسه بندی کنید، باید در نظر بگیرید که وزن کالا چقدر است و در چه قفسه ی فروشگاهی قرار گیرد در صورتی که شما عزیزان به وزن کالا و حجم و اندازه محصول مورد نظر دقت کافی نداشته باشید ممکن است قفسه ای که در آن محیط نصب شده است توانایی تحمل وزن محصول شما را نداشته باشد، پس حتما در انتخاب قفسه بایگانی یا همان بایگانی ریلی نیزتوجه ویژه ای داشته باشید.

قفسه بندی فروشگاه

قفسه بندی فروشگاه

انواع قفسه های فروشگاهی

قفسه های فروشگاهی انواع مختلفی دارند که بر طبق ابعاد و وزن های متنوع تقسیم بندی می‌شوند به عنوان مثال اگر شما عزیزان بخواهید در فروشگاه و یا مغازه خود اجسام و محصولاتی با وزن زیاد قرار دهید حتما باید از قفسه هایی استفاده کنید که استحکام و دوام بسیار بالایی دارند به عنوان مثال قفسه های فلزی که با پیچ و مهره های بسیار سنگین درست شده اند و میتوان گفت جز زیر مجموعه قفسه های ثابت هستند که به نام قفسه بایگانی ثابت فلزی شناخته شده اند که بهترین گزینه می‌باشد. البته قفسه دوار نیز میتواند بهترین گزینه برای شما عزیزان باشد ولی باید محصول مورد نظر خود را نیز مورد بررسی قرار دهید.

البته این نکته هم مد نظر شما عزیزان باشد که در فضاهای محدود و کوچک قفسه ای بسیاری را قرار ندهید چون همین امر سبب کلافگی مشتری در خرید محصول مورد نظر می‌شود. استفاده از فضاهای مناسب و دسته بندی شده بر اساس نیاز مشتریان باعث می‌شود تا مشتری مورد نظر در انجام خرید محصول مورد نظر خود راغب شود و شما فروشنده عزیز به دلیل رضایت و خریدمشتری فروش بهتری داشته باشید. عزیزانی که تا این قسمت مقاله همراه بنده بودید میتوانید جهت خرید قفسه بایگانی مورد نظر به بخش قفسه بایگانی ریلی  یا همان بایگانی ریلی نیز مراجعه کنید. تا با محصولات متنوع و گسترده مجموعه  بایگانی پومر نیز آشنا شوید.

مهم ترین فواید استفاده از قفسه های فروشگاهی

مهم ترین فواید استفاده از قفسه های فروشگاهی این است که علاوه بر زیبایی و قابلیت چیدمان محصول مورد نظر با وزن و ابعاد متنوع، به صورت کامل در دسترس است که در دسترس بودن یکی از مهم ترین فواید قفسه های فروشگاهی این است که امکان کنترل تعداد و ارتفاع طبقات بسیارمهم است ولی ناگفته نماند که در فروشگاه لازم نیست مانند انبارها طبقات تا سقف ادامه داشته باشد.

انواع قفسه های فروشگاهی

انواع قفسه های فروشگاهی

نحوه قرار گرفتن قفسه بایگانی در فروشگاه

همانطور که در توضیحات بالا گفته شد در فروشگاه علاوه بر طراحی درست و اصولی قفسه بایگانی و نام گذاری برندها و محصولات، به این نکته هم باید توجه نمود باید نحوه قرار گرفتن قفسه بایگانی در فروشگاه نیز مورد بررسی قرار گرفت، که محصولات موردنظر باید براساس نیاز مشتری کامل باشند و قفسه بایگانی یا قفسه مورد نظری خالی نباشد زیرا باعث میشود مشتری مورد نظر به دلیل خالی بودن انواع قفسه های بایگانی در فروشگاه از خرید خود از آن فروشگاه منصرف گردد و حتما برای مدیریت فروشگاه خود به این نکته بیشتر توجه کنید تا تاثیر منفی در فروش خود نداشته باشید.

زمانی که شما عزیزان در فروشگاه یا مغازه به طبقه بندی محصولات خود در قفسه های بایگانی می‌پردازید حتما باید این نکته را توجه داشته باشید که اجسام کوچک قابل رویت باشند و حتما این محصولات را در جایگاه و ردیف اول قرار دهید تا دید بیشتری برای مشتری داشته باشند و البته قابل ذکر است که اگر در یک فروشگاه و یا مغازه شما عزیزان قفسه های خود را به صورت الگوی خاصی از جمله مستطیلی و چند طبقه و یا شبکه ای چیده باشید باید به طبقات آن نیز توجه کرده باشید که یک سری از اجسام در ابتدا، وسط و یا انتها قرار می‌گیرند.

مزایای قفسه بندی فروشگاهی

  • قابلیت تحمل وزن بالا
  • تنوع در رنگ بندی قفسه بندی های دو طرفه
  • دارای مقاومت بدنه و ضد ضربه
  • ابعاد متنوع طبق سفارش مشتری
  • امکان استفاده در کاربرد های مختلف( پوشاک، نان، میوه، تره بار، لوازم خانگی)
  • امکان کنترل آسان و سریع موجودی اجناس
  • صرفه جویی در فضای مورد استفاده
  • قابلیت نصب سریع و آسان

نتیجه گیری

اگر شما عزیزان میخواهید قفسه ای رامتناسب با فروشگاه خود انتخاب کنید، حتما باید به فضای محل نصب قفسه بایگانی یا کمد بایگانی خود توجه داشته باشید و البته لازم به ذکر است مقدار بودجه ای که مد نظر شما عزیزان می باشد هم در اولویت قرار دارد. تمامیه محصولات دارای وزن متفاوتی هستند که باید به این نکته هم توجه ویژه کرد و با توجه به وزن محصولات نیز قفسه بایگانی مورد نظر نیز استفاده گردد. البته لازم به ذکر شما عزیزان میتوانید جهت خرید محصول مورد با کارشناسان مجموعه پومر نیز در ارتباط باشید تا همکاران ما بتوانند بهترین محصول را بر حسب نیاز شما عزیزان به شما معرفی کنند.