قفسه دوار

در شرکت پومر، قفسه بایگانی دوار یکی از سازه های قفسه بندی و قفسه های بایگانی است که سالهاست مورد توجه ادارات دولتی و شرکت های خصوصی قرار گرفته است. همیشه در طول زمان بایگانی اسناد و دسترسی به آنها از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. کمد دوار گردان از دیرباز و مخصوصا در ایران همچنان طرفداران بسیاری دارد.  می‌توان گفت قفسه دوار گونه ای از قفسه های بایگانی ثابت می‌باشد، که سینی نگهدارنده اسناد در این نوع قفسه های بایگانی به صورت دایره ای حول محور خود می‌چرخد، هم چنین این چرخش برای راحتی کاربر جهت پیدا کردن سند طراحی شده است. تنها تفاوت قفسه دوار با قفسه های ثابت فلزی در عدم ثابت بودن سینی نگهدارنده در قفسه های دوار است.

کاربرد قفسه های دوار

جهت نگهداری زونکن معمولی، پوشه آویز، فایل باکس و انواع اوراق کاغذی و غیره.. مورد استفاده قرار می‌گیرد. کمد های دوار در انواع چهار و پنچ فضا تولید می‌گردد و برخلاف تعداد فضا در قفسه بایگانی ریلی مکانیکی، با افزایش ارتفاع تعداد طبقات نگهداری آن نیز افزایش می‌یابد. در این مدل قفسه ها، ارتفاع کمد همواره یکسان است و نوع چهار طبقه برای نگهداری پوشه یا زونکن آویز و نوع پنج طبقه، برای نگهداری زونکن های معمولی می‌باشد که بر روی طبقه قرار می‌گیرند.

تفاوت قفسه زونکن دوار 4 طبقه با 5 طبقه:

قفسه دوار که در 4 طبقه طراحی شده است و ظرفیت بالای 120 عدد زونکن یا فایل باکس 8 سانتی متری و 700 عدد پوشه را دارد.

قفسه دوار که در 5 طبقه طراحی شده است ظرفیت 800 عدد پوشه 1 سانتی است که بخاطر این امر دوبرابر کمد های بایگانی معمولی ظرفیت دارد و دسترسی به پوشه ها بسیار راحت است و ابعاد کمد دوار نیز 86*86*196 سانتی متر می‌باشد.

مزایای قفسه بایگانی دوار

  • ظرفیت بالای نگهداری از اسناد در قفسه گردان یا دوار
  • دارا بودن سیستم چرخشی طبقات جهت جستجوی سند در هر ردیف
  • کیفیت و عمر بالای این محصول متقاضیان زیادی را جلب خود کرده است.