سیستم بایگانی ریلی یک سیستم ذخیره سازی جهت نگهداری حجم بالای اسناد و مدارک و غیر می باشد که در فضایی محدود قرار میگیرد، بایگانی ریلی به عنوان قفسه های متحرک، قفسه بندی ریلی، قفسه های بایگانی ریلی شناخته شده است. شرکت پومر یکی از شرکت های تولید کننده بایگانی ریلی است که محصولاتش به دلیل تنوع و کیفیت و قیمت مقرون به صرفه ای که دارد، کاربران بسیاری را به خود جلب کرده است، ایده بایگانی ریلی شرکت پومر، یک ایده بسیار ساده ایست که شامل یک سری کمد و یا واحدهای قفسه بندی که بر روی پایه چرخدار قرار گرفته است که این قفسه ها بر روی ریل هایی نصب شده اند. که با بهینه کردن فضای ذخیره سازی میتوانید اسناد و مدارک بیشتری را در بایگانی ریلی نگهداری کنید که علاوه بر آنکه بایگانی ریلی، اسناد شما را از بروز گردوغبار محفوظ نگه میدارد امنیت مدارک و اسناد شما را هم تضمین میکند که در ادامه بررسی چند مورد از محصولات بایگانی ریلی پومر می پردازیم، پس با مجموعه پومر همراه باشید.

انواع بایگانی ریلی و کاربردهای آن

سیستم بایگانی ریلی مکانیکی (دستی)

امروزه بایگانی ریلی پومر امروزی به صورت سیستم مکانیکی (دستی) با یه وسیله موتورهای برقی جابه جا می‌شود سیستم های بایگانی ریلی مکانیکی دستی به وسیله ئسته دواری در بیرون یک واحد ذخیره سازی ساخته شده اند که در صورتی که افراد دسته را بچرخانند واحد های بایگانی ریلی را به سمت چپ یا راست سوق می‌دهد البته لازم به ذکر است، چرخش دسته یا به صورت عقربه های ساعت است یا خلاف جهت عقربه های ساعت می‌باشد. تمامیه قفسه های بایگانی ریلی که بر روی پایه های ریلی قرار گرفته اند در اندازه های استاندارد تولید میشوند که میتوان آن ها را با هم ادغام نمود تا طول قفسه های بایگانی قابل اجرا، متناسب با فضایی که قرار است سیستم بایگانی ریلی در آنجا قرار گیرد باشد. هر کدام از قفسه بندی ها جهت از بین بردن شیبی که در کف، در یک مسیری که مسطح باشد سوار شده است و امکان جابه جا کردن واحد هایی که سنگین می‌باشد را میسر نموده است.

 سیستم بایگانی ریلی مکانیکی

سیستم بایگانی ریلی مکانیکی

کاربرد های سیستم بایگانی ریلی مکانیکی( دستی)

 • قابلیت مونتاژ و دمونتاژ کردن به صورت آسان و سریع
 • قابلیت تنظیم طبقات
 • قابلیت استفاده در تمامیه مکان ها
 • امکان ترکیب نمودن سیستم بایگانی ریلی مکانیکی با سیستم های بایگانی ریلی دیگر
 • دارای زیباسازی محیط بایگانی
 • دارای ابعاد طبق سفارش مشتری

سیستم های بایگانی ریلی الکترونیکی( برقی)

همانطور که میدانید بایگانی ریلی الکترونیکی به وسیله موتورهای بسیار کوچک پنهان در پایه استفاده میکند تا بتواند واحد را به وسیله لمس یک دکمه حرکت دهد، مزیت بایگانی ریلی الکترونیکی نسبت به بایگانی ریلی مکانیکی بیشتر است، به طوری که با وجود دکمه های لمسی که بر روی سیستم بایگانی ریلی الکترونیکی قرار دارد امکان دسترسی به همه طبقه ها و از جمله طبقه هایی که تحرک محدودی را دارند، می‌دهد. شما عزیزان میتوانید از بایگانی ریلی برای مناطقی از جمله دانشگاه ها و کتابخانه های عمومی و شرکت های دولتی و خصوصی نیز استفاده کنید که علاوه بر آنکه امنیت بایگانی ریلی را ضمانت میکند، دسترسی به افراد را نیز محدود کرده و کاربر به خصوصی میتواند به داده ها و اسناد دسترسی داشته باشد.

سیستم بایگانی ریلی الکترونیکی(برقی)

سیستم بایگانی ریلی الکترونیکی(برقی)

کاربردهای سیستم بایگانی ریلی الکترونیکی( برقی)

 • صرفه جویی در زمان
 • دارای افزایش سرعت جستجو
 • کم شدن نیروی انسانی در جستجوی اسناد
 • کاهش هزینه گاز و انرژی
 • سبک سازی اسناد

سیستم بایگانی ریلی اتوماتیک

یکی از پیشرفته ترین قفسه های  ریلی برقی می‌باشد، سیستم بایگانی ریلی اتوماتیک به وسیله نیروی الکتریسیته حرکت کرده که جایگزین گیربکس در بایگانی ریلی مکانیکی شده است.  بدین صورت که حرکت بایگانی ریلی الکترونیکی  به وسیله برد الکترونیکی و پنل مستقر بر روی قفسه ریلی قرار دارد و البته بدون دخالت نیروی انسانی و از طریق نیروی متناوب AC تمامیه یونیت ها به حرکت در می‌آید این روش یکی از بهترین مزیت‌ها جهت ایمنی با و سرعت بالای بایگانی ریلی اتوماتیک می باشد. سیستم بایگانی ریلی اتوماتیک به وسیله چهار روش توسط کاربر کنترل می‌شود که اولین روش زمان امانت دهی، خروج اسناد، کنترل ورود و بسته شدن کابین های قفسه بایگانی ریلی به صورت خودکار یا اتوماتیک می‌باشد.

سیستم بایگانی ریلی اتوماتیک

سیستم بایگانی ریلی اتوماتیک

کاربردهای بایگانی ریلی اتوماتیک

 • صرفه جویی در زمان
 • قابلیت افزایش جستجو
 • دارای قابلیت کپی گیری از اسناد
 • کاهش هزینه گاز و انرژی
 • نگهداری اسناد به صورت فیزیکی با طول عمر بالا

سیستم بایگانی ریلی ترکیبی

سیستم بایگانی ریلی ترکیبی، همانطور که از نامش پیداست ترکیبی از قفسه ثابت و قفسه بایگانی ریلی تشکیل شده است سیستم بایگانی ریلی ترکیبی به گونه ای می باشد که در هنگام نصب باید قفسه بایگانی ثابت را به دیوار بچسبانید یا قفسه بایگانی ثابت در موازات دیوار قرار بگیرد. قفسه ریلی ترکیبی باید بر روی ریل ها قرار بگیرد تا قفسه ها به صورت ثابت حرکت کنند. تمامیه سیستم بایگانی ریلی ترکیبی مجهز به درب و قفل مرکزی می‌باشد تا از اسناد و پرونده های کاربران محافظت کند.

سیستم بایگانی ریلی ترکیبی

سیستم بایگانی ریلی ترکیبی

نتیجه گیری

استفاده از بایگانی ریلی در محیط های اداری به جهت افزایش امنیت و بهینه سازی فضای مورد نیاز و حفاظت از اسناد و مدارک محرمانه و شخصی به شدت برای تمامی ارگان ها توصیه میگردد. شما عزیزان میتوانید جهت خرید محصول مورد نظر با کارشناسان ما در مجموعه پومر در ارتباط باشید تا همکاران ما بتوانند بهترین مشاوره را برحسب نیاز شما کاربران عزیز ارائه دهند.