قفسه ریلی ترکیبی( کشویی)

قفسه ریلی ترکیبی از قفسه های ثابت و قفسه بایگانی ریلی می‌باشد، این نوع قفسه ها در مکان های مختلفی استفاده می‌شود که فضای کاربری کم و نیاز ب ظرفیت بالا داشته باشد، زیرا نصب فضا امکان بایگانی سیستم های قفسه های ریلی را به ما نخواهد داد، می‌توان گفت قفسه بایگانی ترکیبی( کشویی) از دو قفسه و بیش تر در قسمت پشت و یک قفسه کمتر به نسبت تعداد قفسه پشت در قسمت جلوی سیستم قفسه ریلی طراحی شده است. عملکرد قفسه بایگانی ریلی ترکیبی به گونه ای می‌باشد که با حرکت دادن قفسه های جلویی روی ریل به راحتی کاربر می‌تواند به قفسه های پشتی دسترسی داشته باشد. پهلوهای قفسه بایگانی ترکیبی( کشویی) در انواع مختلف و بسته به سلیقه مشتری قابل نصب و اجرا می‌باشد.

 قفسه ریلی ترکیبی

قفسه ریلی ترکیبی

مکانیزم  قفسه های بایگانی ترکیبی

مکانیزم قفسه های بایگانی ترکیبی( کشویی) بدین صورت است که قفسه بایگانی ثابت به دیوار چسبیده یا به موازات دیوار قرار می‌گیرد، کمد های ریلی چرخ دار روی ریل ها قرار می‌گیرد و به موازات قفسه ثابت حرکت خواهند کرد، در این نوع قفسه ها برخلاف سیستم بایگانی ریلی به هیچ عنوان از فرمان استفاده نمی‌شود و  توسط 4 چرخ در شاسی و با فشار انگشتان دست به حرکت در خواهد آمد، دراین نوع قفسه ها تمامی سیستم ها دارای درب و قفل مرکزی هستند که این روند باعث محافظت کامل از پرونده ها و مدارک می‌شود.

ساختار سیستم قفسه بایگانی ترکیبی( کشویی) مبتنی بر حرکت پازل است در این نوع از محصولات نگهداری اسناد،  یک ردیف قفسه ثابت درقسمت انتهایی قرار گرفته است که کاملا ثابت می‌باشد.این قفسه ها را می‌توان به دیوار فیکس کرد. هم چنین به زمین محکم می‌شوند ، در جلوی این قفسه ها می‌توان یک ردیف دیگر به صورت ریلی کشویی نصب کرد که در راستای طول دهانه کمد به چپ و راست حرکت می‌کند،  نکته قابل اهمیت این می‌باشد که تعداد قفسه های متحرکی که در این سیستم بکار می‌رود باید از تعداد قفسه هایی که در پشت آن ها قرار گرفته اند کمتر باشد تا مسیر دسترسی به شلف های ثابت هموار گردد هم چنین به همین روش می‌توان در جلوی شلف های متحرک قفسه های متحرک دیگر قرار داد و در همین منوال باید تعداد قفسه هایی که در جلو قرار دارند از قفسه های پشتی کمتر باشد. قفسه بایگانی ریلی ترکیبی (کشویی) با توجه به نوع طراحی قابلیت نصب در راهرو ها کناره های دیوار، بایگانی موقت و … را دارا می‌باشد و استفاده از قفسه بایگانی ریلی ترکیبی (کشویی) بیشتر مناسب فضاهای با طول زیاد و عرض کم می‌باشد.

قفل و درب مرکزی قفسه بایگانی ترکیبی

یکی از اساسی ترین و قابل اهمیت ترین بخش این سیستم، درب و قفل مرکزی می‌باشد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که کاربران برای بالا بردن امنیت و دسترسی کمتر افراد دیگر به این اسناد از آن استفاده می‌کنند. درب و قفل قفسه بایگانی ترکیبی در قسمت کابین انتهایی نصب می‌شود و طراحی آن به این صورت است که افراد بعد از اتمام کارشان می‌توانند این کابین ها را در کنار یکدیگر قرار دهند و قفل درب کابین را ببندند و در نهایت قفل مرکزی را روی شاسی قرار داده و آن را قفل کنند.

جابه جا کردن طبقات قفسه بایگانی ترکیبی

ساختار قفسه بایگانی ترکیبی به گونه ای می‌باشد که با توجه به ابعاد زونکنی که قرار است درون قفسه قرار بگیرد، ارتفاع این قفسه ها قابل تغییر می‌باشد، در بحث اجزای تشکیل دهنده قفسه بایگانی ریلی ترکیبی (کشویی) عمده ترین تفاوت قفسه بایگانی ریلی ترکیبی با سایر قفسه های بایگانی استفاده از چرخ تفلون به جای چرخ چدنی می‌باشد. جنس چرخ های قفسه بایگانی ترکیبی از تفلون می‌باشد نکته قابل اهمیت در نصب قفسه بایگانی ریلی ترکیبی (کشویی) به کارگیری ریل در بالا و پایین قفسه بایگانی ریلی ترکیبی (کشویی) است،  که به دلیل حفظ پایداری و عدم سقوط یونیت های بایگانی قفسه بایگانی ریلی ترکیبی (کشویی) از دو سمت بالا و پایین قفسه توسط گاید ریل هدایت خواهد شد که منجر به حرکت روان و مسنجم سیستم ریلی آن می‌گردد و پایداری قفسه را تا حد بسیار بالا تضمین می‌کند.

مزایای قفسه ای بایگانی ترکیبی

  • قابل نصب در راهروها، کناره های دیوار
  • مناسب فضاهای با طول زیاد و عرض کم
  • مناسب برای راهروهای طولانی و کم عرض که امکان نصب قفسه های بایگانی ریلی دستی نداشته باشند.
  • قابل استفاده در ادارات و سازمان ها