امروزه به دلیل تشویق افراد به استفاده از فضاهای ذخیره سازی دیجیتال، شرکت ها و ارگان هایی هستند که بسته به نوع کاری که دارند، اطلاعات خود را بر روی کاغذ نگهداری میکنند، البته میتوان گفت به مرور زمان بایگانی کردن اطلاعات در داخل زونکن و قفسه ها کاری دشوار باشد که علاوه بر آنکه فضای بسیاری را اشغال میکند در طولانی مدت باعث کاهش طول عمر اسناد و وسایل میشود، نکته ای که باید به آن توجه نمود بایگانی کردن اطلاعات نیاز به زمان و دقت بسیاری دارد، که در این مقاله میخواهیم شما عزیزان را در خصوص خرید انواع بایگانی ریلی راهنمایی کنیم پس با مجموعه پومر همراه باشید.

راهنمای خرید سیستم بایگانی ریلی

راهنمای خرید سیستم بایگانی ریلی

در مجموعه پومر بایگانی ریلی مدل های مختلفی دارد که هر فردی بسته به نیاز کارکرد خود مدل قفسه بایگانی خود را انتخاب میکند، بیشتر ارگان های دولتی و خصوص و اداره ها به دلیل آن که تعداد بیشماری اسناد و مدارک محرمانه دارند و مراقبت از این اسنادها امری مهم میباشد باید از سیستم بایگانی ریلی استفاده کنند که علاوه بر آن که فضای کمتری را اشغال کند، دسترسی به اسناد و وسایل نیز به راحتی انجام گیرد. همانطور که گفته شد بایگانی ریلی انواع مختلفی دارد که میتوان به قفسه ریلی اتوماتیک، قفسه ریلی مکانیکی، قفسه ریلی برقی-الکترونیک، قفسه ریلی ترکیبی و قفسه ریلی کتابخانه اشاره نمود که این سیستم های ریلی بسته به نیاز شما عزیزان در ابعاد و اندازه های مختلف مورد سفارش میباشد و شما عزیزان میتوانید بسته به نیاز خود از این سیستم بایگانی ریلی نیز استفاده کنید.

ویژگی سیستم بایگانی ریلی مناسب

تمامیه اطلاعاتی که نیاز به بایگانی کردن دارند پس حتما برای هر ارگانی از امنیت بالایی برخوردار هستند به همین دلیل استفاده از سیستم بایگانی ریلی که دارای قفل است نیز اطلاعات شما عزیزان را میتواند به خوبی مراقبت کند تا دسترسی به اطلاعات و اسناد نیز برای کارکنان یا افراد محدود شود و کمتر افرادی بتوانند به اسناد و مدارک شما عزیزان دسترسی داشته باشند. پس میتوان گفت در درجه اول به موردی که باید توجه کنیم، امنیت بایگانی ریلی است تا افشای مدارک صورت نگیرد، یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه نمود مقاومت بایگانی ریلی در برابر رطوبت و ضربه و آتش سوزی می‌باشد، تا شما عزیزان بتوانید در طولانی مدت نیز از اسناد و مدارک محرمانه خود در مقابل هر نوع شرایط، نگهداری کنید.

مورد دیگری که باید به آن توجه نمود این است که سیستم بایگانی ریلی باید دارای طبقه های مناسب که ممکن است طبقه‌ها یا به صورت کشو یا به صورت قفسه ای باشند. تا فضای کافی برای بایگانی زونکن ها نیز داشته باشند، البته بهتر است قفسه ها چرخ داشته باشند تا درمواقع لزوم بتوان قفسه ها را به راحتی جابه جا نمود و همچنین قفسه ها دارای ضامن هایی باشند که بتوان آن ها را در جایی معین مستقر نمود تا در صورت لزوم در جای مناسب ثابت باشند و از تکان خوردن و جابه جایی جلوگیری کنند.

قفسه بایگانی ریلی

قفسه بایگانی ریلی

همانطور که میدانید قفسه های بایگانی ریلی ثابتی هم تولید شده اند که شما عزیزان میتوانید به صورت ثابت آن را در جایی قرار دهید این قفسه های بایگانی ثابت در محیط هایی مورد استفاده است که علاوه بر داشتن فضای کافی دسترسی به مدارک و اسنادی که داخل این قفسه ها گذاشته میشود محرمانه نباید. مدل های بایگانی ریلی که به صورت قفل دار هستند نیز عموما در ارگان ها و سازمان هایی استفاده میشوند که امنیت اسناد و مدارک برای این افراد بسیار مهم است. البته لازم به ذکر است که شما عزیزان میتوانید از این دسته سیستم بایگانی ریلی نیز در محیط هایی که فضای کمتری نیز دارید استفاده کنید تا از فضای بهینه خود بهتر استفاده کرده باشید.

قفسه بایگانی ریلی با چه جنسی سفارش دهیم؟

سیستم های بایگانی ریلی در جنس های مختلفی در بازار موجود هستند که شما عزیزان میتوانید بسته به سلیقه و کاربرد خود آن ها را سفارش دهید، تا یک سفارش منحصر به فرد را داشته باشید. در این بخش بیایید با متریال قفسه های بایگانی ریلی آشنا شویم، قفسه های بایگانی ریلی فلزی محکم و با دوام هستند و اجازه عبور رطوبت به داخل قفسه های بایگانی ریلی را نمیدهند و شما عزیزان میتوانید در محیط هایی از جمله انبار و مراکز اداری و سازمان و ارگان های بزرگ نیز استفاده کنید. اما در رنگ های بسیار محدودی تولید و عرضه میگردند، اگر رنگ این قفسه های بایگانی ریلی برای شما عزیزان چندان فرقی نداشته باشد، میتوانید از قفسه های بایگانی ریلی فلزی استفاده کنید.

قفسه های بایگانی ریلی به رنگ چوبی نیز طرفداران خاص خود را دارد که شما عزیزان میتوانید در رنگ‌ها و طرح های مختلف آنها را سفارش دهید. که این مورد بایگانی ریلی را شما عزیزان میتوانید در دکوراسیون های اداری نیز استفاده کنید تا هماهنگی بسیاری با وسایل شرکت شما عزیزان داشته باشد. نوع دیگر بایگانی ریلی از جنس پلاستیک میباشد که  که این بایگانی ریلی نیز دارای مقاومت مطلوبی است اما یکی از نقطه ضعف های این بایگانی ریلی این است که مقاومت و دوام بالایی ندارد. که این مدل قفسه بایگانی ریلی نیز  در رنگ ها و طرح های مختلف تهیه و تولید میگردد و لازم به ذکر است که این قفسه های بایگانی پلاستیکی نیز برای محیط های اداری مناسب نیستند.

نتیجه گیری کلی

مجموعه پومر با تولید انواع سیستم بایگانی ریلی متنوع توانسته است، نیاز تمامیه افراد را برحسب شرایط و محیطشان فراهم کند و شما عزیزان میتوانید جهت خرید و سفارش محصول بایگانی ریلی خود با مشاوران ما در مجموعه پومر در ارتباط باشید. تا کارشناسان ما بتوانند بهترین مشاوره را بر حسب نیاز شما عزیزان ارائه دهند. هم چنین جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات بایگانی ریلی میتوانید در صفحه اصلی سایت پومر مراجعه نموده و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.