قفسه ریلی کتابخانه(کمد ریلی کتابخانه )

قفسه ریلی کتابخانه یا ( کمد بایگانی ریلی کتابخانه ) از دسته خانواده قفسه ریلی مکانیکی و قفسه ریلی اتوماتیک ، برقی و الکترونیکی می‌باشد که در زمینه های مختلف کاربرد فراوانی دارد، می‌توان گفت تولید کنندگان قفسه های ریلی با توجه به نیاز اساسی کاربران که برای محیط کار و فضای خانه خود احتیاج به قفسه ای که هم در فضای آن ها صرفه جویی کند و هم از لحاظ اقتصادی برای آن ها مقرون به صرفه باشد. به فکر چاره شدند و توانستند قفسه ای متناسب با نیاز روز کاربران تولید کنند که این قفسه ها با توجه به ابعاد و اندازه های مختلف طراحی می‌شوند، که جهت نگهداری کتاب ها مقالات و جزوات و زونکن ها و غیره استفاده می‌شوند و می‌توان به راحتی آن ها را مدیریت کرد، در سیستم قفسه کتابخانه ریلی می توان با نصب قطعات جانبی از جمله غشگیر و کتابگیر برای نگهداری از کتاب ها استفاده نمود. قفسه کتابخانه ریلی باعث زیبا سازی محیط کتابخانه ها و صرفه جویی در فضا کتابخانه و محیط اداری و منزل شما می‌شود. همچنین قفسه کتابخانه ریلی می تواند از نوع در دار تاشو و کشویی بدون درب ساخته شود.

کاربرد قفسه های ریلی کتابخانه(کمد ریلی کتابخانه )

همانطور که گفته شد این قفسه ها کاربرد فراوانی دارند، قفسه کتابخانه ریلی دارای اسکلت فلزی برای دوام بالا و قاب کاور MDF برای زیبایی در رنگ دلخواه و همچنین قابلیت مونتاژ و دمونتاژ جهت جابجایی از مکان فعلی به مکانی دیگر می باشد. هم چنین این قفسه ها بسته به سلیقه و نیاز مشتری تولید می‌شود. می توان گفت این قفسه های ریلی کتابخانه به گونه ای است که میتواند بسته به نوع کتاب ها و زونکن هایی که در کتابخانه قرار می دهند، فاصله بین طبقات را به راحتی تنظیم کرد. همچنین ارایه غش گیر بین طبقات کمد ریلی کتابخانه ای( قفسه ریلی کتابخانه ای) برای نگهداری عمودی کتاب ها به همراه جا کارتی های مخصوص اطلاعات هر قفسه که بر روی کاور نصب خواهد شد استفاده می‌شود.

یکی از بهترین کاربرد های قفسه های ریلی کتابخانه درب و قفل مرکزی می‌باشد، که این روش جهت محفوظ بودن اسناد و جلوگیری از ورود گرد و خاک به داخل کابین ها می باشد.که هم چنین این گزینه بسته به درخواست مشتری جهت ایمنی و امنیت اسناد و مدارک سازمان ها در انتهای کابین نصب می‌گردد تا دسترسیه افراد دیگر را به این کابین ها محدود کند و فقط افرادی که کلید این کابین ها را دارند می‌توانند به آن ها دسترسی داشته باشند.

مزایای قفسه بایگانی ریلی کتابخانه

  • امنیت و نگهداری صحیح اسناد
  • استفاده بهینه از فضا
  • ظرفیت بسیار بیشتر از انواع قفسه ثابت
  • طول عمر بسیار بیشتر اسناد
  • کاهش زمان دسترسی