در بیمارستان ها از قفسه بایگانی ریلی برای نگهداری طولانی مدت اسناد و مدارک مهم استفاده می کنند. استفاده از قفسه بایگانی ریلی در مراکز مهم روشی جدید برای نظم دهی به اسناد و آزاد سازی هشتاد درصد فضای دفتر بایگانی اسناد نیز می باشد. اگر شما نیز با مشکل نگهداری اسناد رو به رو هستید و به دنبال سیستمی پیشرفته برای بهتر کردن روند ذخیره اسناد می گردید در ادامه این مطلب با معرفی ویژگی های بایگانی ریلی در بیمارستان همراه ما باشید.

بایگانی ریلی چیست؟

کمد بایگانی ریلی ایده ای جدید برای نگهداری اسناد دفاتر و مراکز با اسناد مهم و بسیار زیاد است. یکی از مزایای خرید بایگانی ریلی وجود ریل در زیر کمد ها است. طراحی کمد بر روی ریل به افراد کمک می کند که سیستم قفسه بندی متحرکی داشته باشند که بدون استفاده از نیروی فیزیکی و تنها با در دست گرفتن ریموت کنترلی قابلیت جا به جایی را دارد. بنابراین با خرید کمد بایگانی ریلی تعداد نیرو های مورد نیاز برای پیدا کردن اسناد بسیار کم شده و از آن ها در زمینه های دیگری استفاده بهتری خواهد شد.

ویژگی های سیستم بایگانی ریلی

در گذشته برای بایگانی کردن اسناد از کتابخانه های فلزی  استفاده می شد. قفسه های فلزی نیز ویژگی های سیستم بایگانی ریلی را ندارند و فضای بسیاری از دفتر بایگانی اسناد را برای نگهداری اسناد اشغال می کنند. بنابراین تولید کنندگان قفسه های بایگانی تلاش کرده اند تا مشکلات محصولات قدیمی را برطرف کرده و محصولی جدید و متناسب با نیاز های مصرف کننده تولید کنند. یکی از مشکلات سیستم های قدیمی بایگانی اسناد نداشتن هیچ گونه سیستم ایمنی برای عدم دسترسی افراد غیر مجاز به آن ها می باشد. همچنین می توان گفت که سیستم های بایگانی قدیمی هیچ گونه قابلیتی در برابر عدم ورود آلودگی و حشرات مضر برای اسناد نداشته اند. بنابراین سیستم بایگانی ریلی نوین دارای تمام ویژگی هایی است که در گذشته به عنوان یک مشکل در روند بایگانی اسناد با آن مواجه بوده ایم.

سایر ویژگی های بایگانی ریلی:

  • قابل سفارش در ابعاد و رنگ های متنوع
  • قابلیت جا به جایی آسان و آزاد سازی هشتاد درصدی فضای اتاق بایگانی
  • عدم ورود آلودگی و گرد و غبار به کمد بایگانی اسناد و ددر نتیجه افزایش عمر سند ها
  • دارای سیستم ایمنی و عدم دسترسی افراد متفرفه به اسناد حتی با ورود به دفتر بایگانی

آشنایی با انواع سیستم بایگانی ریلی

با توجه به این مسئله که مراکز مختلفی نیاز به نگهداری اسناد برای مدت زمان طولانی دارند تولید کنندگان نیز سعی کرده اند تا کمد های بایگانی مختلفی را تولید کنند تا نیاز همه مجموعه ها برطرف شود. برای آشنایی با انواع کمد بایگانی ریلی به لیست زیرتوجه کنید.

انواع کمد بایگانی ریلی:

  • ریلی ترکیبی
  • ریلی مکانیکی
  • ریلی برقی- الکترونیکی
  • فسه های ریلی کتابخانه ای
  • ریلی متحرک چند منظوره

در بیمارستان ها چگونه از کمد های بایگانی ریلی استفاده می شود؟

در عرصه پزشکی از فناوری نوین برای بهبود عملکرد و افزایش سرعت در کارها استفاده می کنند. بنابراین در بیمارستان ها برای نگهداری اسناد و پرونده بیمار ها از کمد بایگانی ریلی استفاده می شود. خرید کمد بایگانی ریلی سلامت اسناد و پرونده های مهم بیماران را تضمین می دهد. برای درک بهتر این مطلب در ادامه بیشتر درباره مزایای خرید و استفاده ا کمد بایگانی ریلی صحبت خواهیم کرد.

مزایای استفاده از سیستم بایگانی ریلی در بیمارستان

با خرید سیستم بایگانی ریلی تنها  کسانی که وظیفه پیدا کردن اسناد را دارند می توانند به کمد های بایگانی ریلی دسترسی پیدا کنند. بنابراین ایمنی اسناد با این روش بسیار افزایش پیدا خواهد کرد. سیستم بایگانی ریلی دارای قفل بسیار مقاومی است که  باعث می شود محرمانه بودن اسناد حفظ شود و مشکلی برای آن ها پیش نیاید. همچنین به دلیل عدم ورود گرد و غبار و حشرات به کمد بایگانی ریلی مدارک پزشکی بیماران در سلامت کامل برای سال های طولانی سالم باقی خواهند ماند.

 افزایش نظم و هماهنگی در دکوراسیون دفتر بایگانی اسناد

یکی از ویژگی های مثبت خرید قفسه بایگانی ریلی  نظم دهی به حجم زیادی از اسناد است. همچنین می توان کاور کمد بایگانی را متناسب با دکوراسیون دفتر بایگانی اسناد سفارش داد تا به زیبایی آن محیط کمک کند و فضای آزاد و زیبایی را بوجود بیاورد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *