خرید بایگانی ریلی هوشمند

یکی از جدیدترین کمد های نگهداری اسناد، کمد بایگانی ریلی هوشمند است. در ساخت کمد بایگانی ریلی هوشمند از فناوری های بروز استفاده شده است. پیشرفت تکنولوژی روز به روز به راحت تر زندگی کردن انسان ها کمک کرده است. یکی از مزایای پیشرفت علم و به کار گیری آن در ساخت کمد های بایگانی حذف معایب کمد های بایگانی قدیمی است. در ادامه بیشتر درباره ویژگی های خرید بایگانی ریلی هوشمند و نکات استفاده از آن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

نحوه استفاده از بایگانی ریلی هوشمند

بایگانی ریلی هوشمند تشکیل شده از اجزای مختلفی که ساختار آن را پیچیده کرده است. از مزایای خرید بایگانی ریلی هوشمند می توان به ریل ها و موتو های الکتریکی به کار رفته برای ساخت آن اشاره کرد. به دلیل اجزایی که در کمد بایگانی ریلی به کار گرفته شده است استفاده از آن نیازمند توجه به نکات مهمی دارد که در این بخش قصد داریم برای افزایش ایمنی استفاده از این کمد در دفتر های بایگانی اسناد به آن ها اشاره کنیم.

نکات ایمنی در استفاده از بایگانی ریلی هوشمند:

با توجه به افزایش میزان راحتی استفاده از دستگاه های هوشمند باید به این نکته هم توجه داشته باشید که کمد بایگانی ریلی هوشمند به کمک برق کار می کند و این مسئله می تواند در صورت استفاده اشتباه دردسر ساز باشد. بنابراین تنها کسانی می توانند از کمد بایگانی ریلی هوشمند استفاده کنند که مهارت کافی را در این مورد داشته باشند. چرا که در صورت عدم رعایت نکات ایمنی ممکن است خطرات زیادی شما را تهدید کند و عمر کمد بایگانی ریلی کاهش خواهد یافت. از خطرات احتمالی ناشی از عدم رعایت ایمنی در استفاده از کمد های بایگانی ریلی هوشمند می توان به آسیب به کمد هوشمند، آسیب به اسناد و مدارک، خرابی سیستم ها و .. نیز اشاره کرد.

 

خرید بایگانی ریلی هوشمند

معرفی اجزای اصلی کمد هوشمند

به طور کلی کمد بایگانی هوشمند از سه جز اصلی (ریل ها، سیستم هوشمند، منابع انرژی و .. ) تشکیل شده است. ریل ها در قفسه بایگانی ریلی نقش مهمی دارند و در واقع حرکت کمد ها با استفاده از ریل ها اتفاق خواهد افتاد. همچنین برای کنترل دقیق تر کمد های بایگانی از قفل هایی استفاده شده تا در صورت نیاز حرکت کمد های بایگانی کنترل خواهد شد.

سیستم هوشمند:

عملکرد درست سیستم بایگانی ریلی بسیار اهمیت دارد بنابراین یکی از اجزای کمد بایگانی ریلی سیستم هوشمند آن است. از وظایف سیستم هوشمند می توان به چک کردن عملکرد درست پردازشگر و نرم افزار های کمد بایگانی ریلی نیز اشاره کرد. کمد های بایگانی ریلی دارای انواع مختلفی هستند بنابراین امکانات آن ها با یک دیگر متفاوت است. باید بدانید که این مسئله بر روی سیستم هوشمند بایگانی ریلی نیز تاثیر گذار خواهد بود. سیستم هوشمند برخی از کمد های بایگانی ریلی دارای امکان چک کردن حرکت نور، دما، تغییرات محیطی و .. نیز می باشد.

منابع انرژی:

کمد بایگانی ریلی هوشمند برای به حرکت در آمدن از انرژی استفاده می کند. از منابع انرژی کمد بایگانی می توان به باتری یا سیم برق اشاره کرد. بنابراین با توجه به این مسئله که هر کمد بایگانی ریلی از یک منبع انرژی خاصی بهره می برد می توان گفت که یکی از ویژگی های برخی از کمد های بایگانی سیستم مدیریت مصرف انرژی نیز می باشد. از مزایای سیستم مدیریت مصرف انرژی در کمد بایگانی ریلی می توان به خاموش شدن خودکار در صورت عدم استفاده از کمد بایگانی ریلی اشاره کرد.

ویژگی استفاده از بایگانی ریلی هوشمند

پس از خرید بایگانی ریلی شاهد ایجاد نظم و سازماندهی اسناد، فایل ها و اجناس خواهید بود. در مقایسه با کمد های بایگانی قدیمی بایگانی ریلی هوشمند بسیار فوق العاده عمل می کند. بنابراین از ویژگی های خرید بایگانی ریلی هوشمند می توان به مدیریت بهتر اسناد، کاهش زمان جستجو، افزایش راندمان و بهره وری نیز اشاره کرد.

دسترسی سریع:

به طور کلی کمد های بایگانی ریلی به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که بسیاری از معایب سیستم قدیمی بایگانی را ندارد. یکی از مزایای طراحی بایگانی ریلی هوشمند دسترسی آسان به اسناد نیز می باشد. استفاده از فناوری در ساخت کمد بایگانی ریلی و هوشمند شدن این سیستم دسترسی اسناد را به آن بسیار راحت کرده است که باعث می شود زمان بسیاری کمی را برای پیدا کردن فایل های مورد نظر قرار دهید.

قفل زنی هوشمند:

بایگانی ریلی هوشمند از سیستم قفل زنی حرفه ای بهره می برد که باعث افزایش امنیت این نوع کمد بایگانی ریلی می شود. بنابراین اگر قصد افزایش امنیت دفتر بایگانی اسناد را دارید بهترین پیشنهاد برای شما خرید کمد بایگانی ریلی هوشمند نیز می باشد. قفل زنی هوشمند در کمد های بایگانی به افزایش امنیت آن در برابر حوادث ناگوار نیز کمک می کند.

سنسور های هوشمند :

اگر اسنادی که قصد نگهداری آن ها را دارید بسیار مهم هستند و نباید افراد متفرقه به آن ها دسترسی داشته باشند می توانید از کمد های بایگانی ریلی هوشمندی استفاده کنید که دارای سنسور و سیستم های پیشرفته هستند. از ویژگی های سنسور هوشمند می توان به افزایش امنیت و حفاظت از بایگانی ریلی و تشخیص حرکت، روشنایی و .. نیز اشاره کرد.

کنترل از راه دور:

یکی از قابلیت های منحصر به فرد کمد های بایگانی ریلی هوشمند امکان کنترل از راه دور این کمد های بایگانی نیز می باشد. کنترل از راه دور کمد های بایگانی توسط اپلیکیشن یا سیستم های مدیریتی انجام می شود. اگر به دنبال خرید کمد بایگانی ریلی مقرون به صرفه تری هستید بهترین گزینه برای شما خرید قفسه ریلی اتوماتیک نیز می باشد چرا که در این سیستم هم قابلیت کنترل از راه دور کمد ها وجود دارد. 

 

افزایش طول عمر کمد بایگانی هوشمند

با توجه به ریلی بودن کمد های بایگانی لازم است که برای افزایش طول عمر و استفاده درست از این سیستم هوشمند به نکاتی توجه کنید. نکاتی ایمنی که باید در هنگام استفاده از کمد بایگانی ریلی هوشمند به آن ها توجه کنید شامل کمک گرفتن از افراد متخصص برای نصب و راه اندازی اصولی کمد بایگانی می شود. سپس باید توجه داشته باشید که برای هر گونه تعمیرات این نوع کمد ها ابتدا لازم است که جریان برق را قطع کنید. همچنین بسیار مهم است که برای تعمیر نقص های فنی بوجود آمده در کمد های بایگانی ریلی از یک فرد مهارت دیده کمک بگیرید. چرا که در غیر اینصورت ممکن است آسیب جدی به کمد بایگانی ریلی هوشمند نیز وارد کنید. از عوامل تاثیر گذار بر خرابی سریع کمد های بایگانی ریلی می توان به چیدمان اسناد در حجم زیاد تر از حالت استاندارد نیز اشاره کرد. همچنین محل قرار گیری کمد بایگانی ریلی بسیار مهم است باید توجه داشته باشید که مکان قرار گیری این کمد باید در مسیر رفت و آمد افراد نباشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *