مدیریت و قفسه بندی انبار کوچک

انبار کوچک نسبت به انبار بزرگ فضای کمتری برای ذخیره سازی کالا ها دارد. بنابراین باید برای چیدمان در انبار های کوچک از روش های مدیریتی و خرید قفسه بندی های مناسب با انبار های کوچک استفاده کرد. بسیار مهم است که  در چیدمان انبار ها نهایت استفاده را از فضایی که در اختیار دارید ببرید. اگر انبار شما نیز کوچک است و به دنبال راهی برای چیدمان اصولی آن هستید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

بررسی میزان اهمیت چگونگی چیدمان انبار کوچک

به دلیل کمبود فضا در انبار های کوچک نحوه چیدمان آن بسیار اهمیت دارد. یکی از راه های پیشنهادی برای رفع مشکل کمبود فضا در انبار های کوچک استفاده از قفسه های متناسب با این فضا ها است. خرید قفسه های متناسب با فضای کوچک انبار به افراد کمک می کند که حجم بیشتری از محصولات را در انبار خود نگهداری کنند. یکی از نکات جالب در استفاده از قفسه های مناسب انبار کوچک کاهش هزینه های مربوط به حمل و نقل، افزایش دسترسی به کالا ها، ثبت سفارش سریع تر و در نهایت تحویل به موقع سفارش به مشتری نیز می باشد.

 آشنایی با استراتژی مناسب انبار های کوچک

یکی از راه های موثر در افزایش بازدهی انبار های کوچک استفاده از یک استراتژی مناسب نیز می باشد. یک استراتژی مناسب برای انبار ها شامل: مقدار مناسب کالا، مکان مناسب، زمان مناسب، قیمت مناسب نیز می شود.

محصول مناسب : چک کردن موجودی انبار و حسابرسی به آن ها امری بسیار ضروری است. چرا که پس ازکسب اطلاعات مهم درباره موجودی انبار می توانید محصولات موجود در انبار را به روشی مناسب سازمان دهی کنید.

مکان مناسب: یکی از مهم ترین مسائل در سیستم انبار داری توجه به محصول است. برای بهبود عملکرد در انبار بسیار مهم است که از یک سیستم اصولی و مناسب استفاده کنید. یک سیستم اصولی در انبار ارتباط مستقیمی با کاهش زمان در کار های انبار نیز دارد.

زمان مناسب: برای مثال اگر محصول شما چتر است می توانید نسبت به وضعیت آب و هوا زمان مناسب برای فروش چتر را تخمین بزنید.

قیمت مناسب: گاهی می توانید با در نظر گرفتن تخفیف برای محصولات موجود در انبار حاشیه های انبار خود را بهبود بخشید.

 چرا چک کردن موجودی انبار به صورت منظم اهمیت دارد؟

مسئله چک کردن موجودی در انبار بسیار اهمیت دارد. چرا که اگر صاحبان کسب و کار آمار تعداد محصولات موجود در انبار خود را نداشته باشند ممکن با عدم موجودی به صورت ناگهانی رو به رو شوند. بنابراین اگرچک کردن موجودی انبار را جدی نمی گیرید قطعا شاهد روزی خواهید بود که موجودی انبار شما به صفربرسد و محبور شوید فروشگاه خود را به دلیل عدم موجودی تعطیل کنید. تعطیلی فروشگاه به دلیل عدم موجودی جالب نیست و با رخ دادن این مسئله تعداد زیادی از مشتری ها را از دست خواهید داد. بنابراین یکی از عوامل مهم در انبار چک کردن هر روز موجودی انبار به صورت اصولی و دقیق است. اگر برای چک کردن دقیق موجودی انبار به دنبال راهی مناسب هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از فناوری rfid نیز می باشد.

مزایای استفاده از فناوری های چک کردن موجودی

فناوری ها به شما کمک می کنند تا عملکردی متمرکز داشته باشید. سیستم های مدیریت موجودی قوی بسیاری وجود دارد که شما می توانید از آن ها برای چک کردن موجودی های انبار استفاده کنید.

مزایای استفاده از سیستم های مدیریت موجودی قوی:

هزینه حمل موجودی

دریافت بهره وری

گردش موجودی
نرخ بازگشت
دقت انتخاب

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *